O Nas

Szkoła Jogi Padma powstała z miłości i pasji do Jogi
Jesteśmy w Żorach, Pawłowicach, Studzionce i Rybniku.
Zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach według metody Ashtanga Vinyasa Yoga, Viniyasa Krama i Hatha Yoga.
 
Jesteśmy w:
  • Gminnym Ośrodku Sportu w Pawłowicach,
  • Szkole tańca Dance4Kids Rybnik,
  • Domowym Studiu Jogi w Żorach,
  • Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach.
Prowadzimy zajęcia indywidualne, grupowe, warsztaty, szkolenia integracyjne oraz niezapomniane wyjazdy z JOGĄ 
W czasie prowadzenia zajęć regularnych i warsztatów Szkoła Jogi PADMA zapewnia cały niezbędny sprzęt do Jogi (maty, klocki, paski)
================================================================

JOGA to system ćwiczeń relaksujących ciało i umysł. Jej uprawianie nie tylko przyczynia się do świetnej kondycji fizycznej, ale powoduje też wzrost odporności psychicznej i lepszą koncentrację. Praktyka jogi bazuje głównie na pozycjach ciała zwanych „asana”, procesach oczyszczających oraz na kontroli oddechu. Dzięki wykonywaniu określonych pozycji ciało się wzmacnia i uelastycznia. Joga pomaga zwalczyć bóle głowy i stawów, leczy depresję i pomaga zrzucić nadwagę. Asany wpływają na siłę mięśni, ścięgien, układ krwionośny, system nerwowy, jak również na umysł i psychikę; wymagają skupienia na oddechu, który wpływa na pracę serca, a to wspomaga ukrwienie organizmu i procesy metabolizmu.

Czas trwania zajęć – 1,5 godziny

================================================================

ASHTANGA VINYASA YOGA to opracowana w latach 40 XX wieku w Indiach dynamiczna odmiana Hatha Yogi. Istotą tej praktyki jest synchronizacja oddechu z ruchem podczas wykonywania konkretnej sekwencji pozycji – asan. Efektem praktykowania Ashtanga Yogi jest oczyszczone i uzdrowione silne ciało o dobrej kondycji oraz pięknej sylwetce. Ashtanga jest niejako zaprzeczeniem panującego wyobrażenia o jodze jako o spokojnej aktywności fizycznej, nastawionej głównie na rozciąganie ciała. W systemie Ashtanga znajdziemy bowiem nie tylko pozycje rozciągające, ale również asany wzmacniające, dynamiczne przeskoki i inne przejścia pomiędzy pozycjami. Dlatego właśnie Ashtanga Yoga stanowi najbardziej wszechstronny trening na poziomie ciała. Ashtanga Yoga to także medytacja w ruchu, gdzie ruch w połączeniu z punktem skupienia wzroku i oddechem łączy się w jedność i wytwarza w umyśle stan koncentracji, jak i odprężenia. Ashtanga joga nie tylko poprawia kondycję fizyczną, ale również samopoczucie psychiczne.

================================================================

VINIASA KRAMA – podczas zajęć praktykować będziemy trzy doskonale zaprojektowane sekwencje, które pomogą tobie spojrzeć na praktykę jogi z zupełnie innej perspektywy.
Są to: Sekwencja Księżyca, Sekwencja Lwa, Sekwencja Słońca. Ich autorem jest Matthew Sweeney jeden z autorytetów Ashtanga Yogi, który praktykował pod okiem Pattabhi Joisa prawie 20 lat. Sekwencje mocno bazują na tradycji Ashtanga Yogi. Mają podobną strukturę. Są w nich Vinyasy, praca z Bandhami i oddech Ujjayi. Mamy Powitania Księżyca, Słońca
i Lwa. Wzbogaconą sekwencję pozycji stojących i siedzących. Alternatywne wygięcia do tyłu
i sekwencje zamykające. Wszystkie te elementy sprawiają, że każda z tych praktyka sama
w sobie jest komplementarna. Każda sekwencja ma niepowtarzalny styl i energię, a także uwzględnia zmiany w ich obrębie tak, aby można było je indywidualnie dostosować. Równoważą elementy dynamiczne i statyczne oraz podkreślają terapeutyczny wymiar jogi. Zajęcia dla każdego, dlatego zapraszamy wszystkich niezależnie od poziomu zaawansowania.

================================================================

ZDROWY KRĘGOSŁUP – jeśli doskwiera ci ból pleców, prowadzisz siedzący tryb życia, chcesz poprawić sylwetkę swojego ciała lub samopoczucie, te zajęcia są IDEALNE dla Ciebie. Zapraszamy na wspólną praktykę bez względu na twój wiek czy poziom twojej aktywności fizycznej. Na zajęciach będziemy redukować istniejący ból pleców oraz rozciągać i rozluźniać przykurczone mięśnie kręgosłupa. Nasze zajęcia mają charakter profilaktyczny
i terapeutyczny. Cała praktyka wykonywana będzie w równym i spokojnym tempie, bez pośpiechu, z uważnością na miarowy oddech.

Efekt REGULARNEJ praktyki to wzmocnienie mięśni pośladków, brzucha i pleców. Zwiększymy też dotlenienie i ukrwienie mięśni, czego efektem będzie późniejszy brak kontuzji i ból pleców.

================================================================

Masz pytania? Zadzwoń 603-85-88-80