Warsztaty Jogi z Krystianem Mesjaszem – Mandala Namaskara, Jogiczny Detox i Pranayama

Warsztaty JOGI z Krystianem Mesjaszem – Mandala Namaskara, Jogiczny Detox i Pranajama

Zapraszamy serdecznie na warsztaty z Krystianem Mesjaszem

KIEDY – niedziela 04.10.2020 r., godz. 10:00 -15:30

GDZIE – BeFit Rybnik ul. Chabrowa 21

KOSZT – 150 zł dla posiadaczy aktywnego karnetu w Fitness Club BeFit,
160 zł dla pozostałych osób

ZAPISY i REZERWACJA:

Warunkiem i gwarancją rezerwacji miejsca jest zgłoszenie udziału mailowo na adres a.bacinska@wp.pl lub telefonicznie pod numer 603-858-880 oraz dokonanie przedpłaty w wysokości 60 zł od osoby. Pozostała część kwoty płatna w dniu warsztatu.

Przedpłata osobiście lub na konto:

Agnieszka Bacińska-Paszek

83 1140 2004 0000 3102 7576 6522

tytułem: „Krystian Mesjasz warsztaty – imię i nazwisko oraz nr telefonu”

UWAGA!!! – Limit miejsc.

MANDALA NAMASKARA

Mandala Namaskara jest rozszerzoną wersją Powitania Słońca. Podczas standardowej praktyki jogi jesteśmy zwróceni w jednym kierunku. Wykonując Mandala Namaskar przechodzimy przez sekwencje kilkunastu pozycji zwracając się w każdą stronę świata. Nie ma przystanku w żadnej asanie – płynnie na fali oddechu przechodzimy z jednej strony maty na drugą, zataczając pełen okrąg. Sekwencja składa się z 27 vinyas. Wykonujemy ją 4 razy, po dwa razy na lewą i prawą stronę tak żeby wykonać pełny obieg w kole (co składa się na symboliczną, jogiczną liczbę 108 vinyas ).

Cel praktyki:

– budowanie skupienia i uważności

– zwiększenie poczucia równowagi poprzez liczne pozycje z balansowaniem na jednej nodze

– mobilizacja bioder poprzez ruchy rotacyjne (sekwencja zawiera wiele ruchów kulistych maksymalnie wykorzystując ich zakres)

– praca w skłonach i wygięciach do tyłu

– wzmocnienie nóg poprzez mocne rozciąganie mięśnia lędźwiowego większego i przywodzicieli ud

– pobudzenie energii życiowej poprzez harmonijne łączenie ruchu z oddechem

JOGICZNY DETOX

Skręty to doskonały sposób na ożywienie i uzdrowienie naszego kręgosłupa. Różnią się one między sobą subtelną siłą i oddziaływaniem na poszczególne partie kręgosłupa. Stymulują mięśnie posturalne, usuwają sztywności i napięcia. Dodatkowo skręty to intensywny masaż organów wewnętrznych co przyspiesza procesy oczyszczania organizm. Pobudzony zostaje nasz metabolizm i ogień trawienny. Podczas tych zajęć dowiecie się w jaki sposób wykonywać skręty, zarówno w asanach stojących jak i siedzących, aby były one bezpieczne i prawidłowe.

PRANAJAMA

Są to ćwiczenia oddechowe, które uczą kontrolować i regulować przepływ siły życiowej (prany). W praktyce jogi oddech staje się pośrednikiem między ciałem i umysłem. Jego opanowanie pozwala uspokoić umysł i zwiększyć nad nim kontrolę. Podczas praktyki poznamy sekwencje pranajamach nosowych, które mają na celu oczyścić kanały energetyczne

PROWADZĄCY

Krystian Mesjasz – nauczyciel ashtanga yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu „Boso na macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Od czasu do czasu występuje w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematu. Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore.