Warsztaty Jogi z Krystianem Mesjaszem

 

Warsztaty JOGI z Krystianem Mesjaszem SEKWENCJA LWA
Shoulder Lion – ramiona i barki

 

Zapraszamy serdecznie na warsztaty z @MesjaszYoga

KIEDY: sobota 13.05.2023 r., godz. 9:00 -14:00

GDZIE: Szkoła Tańca Dance4Kids Rybnik, ul. Bolesława Chrobrego 25A

KOSZT: 200 zł

ZAPISY i REZERWACJA: Warunkiem i gwarancją rezerwacji miejsca jest zgłoszenie udziału mailowo na adres info@szkolajogipadma.pl lub telefonicznie pod numer 603-858-880 oraz dokonanie przedpłaty w wysokości 100 zł od osoby. Pozostała część kwoty płatna w dniu warsztatu. Przedpłata osobiście lub na konto: Agnieszka Bacińska-Paszek 83 1140 2004 0000 3102 7576 6522 tytułem: „Krystian Mesjasz warsztaty – imię i nazwisko oraz nr telefonu”

UWAGA !!! – Limit miejsc

Sekwencja Lwa jest komplementarną praktyką skonstruowaną przez jednego z autorytetów ashtanga jogi Matthew Sweeney’a. Składa się ona z kilku sekcji skupiających się na pracy z różnymi partiami ciała. Powitania Lwa otwierają praktykę i są alternatywą dla Powitań Słońca. Wspaniale wzmacniają nogi oraz core. Cały zestaw pozycji stojących uczy nas stabilizacji w obrębie miednicy oraz rozwija propriocepcję, czyli zmysł ułożenia ciała w przestrzeni. Klasyczna Sekwencja Lwa w dużej mierze skupia się na pracy z biodrami oraz pomaga rozwinąć wygięcia do tyłu. Shoulder Lion jest nieco trudniejszą wariacją Sekwencji Lwa, w której wyeliminowany został cały zestaw pozycji związanych w wygięciami do tyłu. W zamian znacząco rozbudowany został zestaw asan pomagających pracować z górną częścią ciała. Połącznie kilkunastu pozycji z różnymi pogłębiającymi wariantami to doskonale skomponowany srt pomagający otworzyć ramiona i barki. Nie tylko pracujemy nad mobilizacją obręczy barkowej, ale uczymy się również we właściwy sposób ją stabilizować. W poszczególnych pozycjach staramy się poczuć 4 ruchy naszych łopatek: protrakcję, retrakcję, elewację oraz depresję. Intensywnie pracujmy nad rozciąganiem mięśni naramiennych oraz piersiowych. Cała praca pozwala nam doskonale otworzyć górną część pleców oraz klatkę piersiową, przez co bardzo dobrze przygotowuje nas to do wygięć zawartych w końcowej części sekwencji. Ta praktyka jest nieco trudniejszą wersją klasycznej Sekwencji Lwa, co nie oznacza, że nie można jej spróbować. Jednak w zrozumieniu tej praktyki przyda się znajomość praktyki standardowej. Znajomość oznacza wykonywanie jej regularnie kilka razy w tygodniu przynajmniej przez 5-6 miesięcy.

Podczas warsztatów skupimy się przede wszystkim na: – rozwijaniu zmysłu propriocepcji – uelastycznienie całej obręczy barkowej – otwieracie górnej cześć pleców i klatki piersiowej – pogłębianiem wygięć

Przybądź i nie wstydź się zaryczeć jak lew?

PROGRAM:

9.00 – 9.30 – Powitania Lwa
9.30 – 11.00 – Praca nad ustawieniem ciała i priopriocepcją w pozycjach stojących 11.00 – 11.30 – Przerwa 11.30-13.00 – Otwieranie i stabilizacja obręczy barkowej. 13.00 – 14.00 – Wygięcia do tyłu skupiające się na górne części ciała

Krystian Mesjasz – nauczyciel ashtanga yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu „Boso Na Macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Od czasu do czasu występuje w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematu. Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore w Indiach. Napisał bestsellerowy ebook “Joga dla początkujących i nie tylko” oraz książkę “Jogiczna podróż do siebie”. Współpracuje również z Portalem Yogi tworząc sesje do praktyki online. Więcej informacji znajdziesz na www.mesjaszyoga.com