Warsztaty Jogi z Krystianem Mesjaszem

Warsztaty JOGI z Krystianem Mesjaszem SEKWENCJA KSIĘŻYCOWA
Shoulder MOON – ramiona i barki

Zapraszamy serdecznie na warsztaty z @MesjaszYoga

KIEDY: sobota 14.10.2023 r., godz. 10:00 -14:30

GDZIE: Szkoła Tańca Dance4Kids Rybnik, ul. Bolesława Chrobrego 25A

KOSZT: 220 zł

ZAPISY i REZERWACJA: Warunkiem i gwarancją rezerwacji miejsca jest zgłoszenie udziału mailowo na adres info@szkolajogipadma.pl lub telefonicznie pod numer 603-858-880 oraz dokonanie przedpłaty w wysokości 120 zł od osoby. Pozostała część kwoty płatna w dniu warsztatu. Przedpłata osobiście lub na konto: Agnieszka Bacińska-Paszek 83 1140 2004 0000 3102 7576 6522 tytułem: „Krystian Mesjasz warsztaty – imię i nazwisko oraz nr telefonu”

UWAGA !!! – Limit miejsc

Schoulder Moon
Na warsztatach zanurzymy się w jeden z wariantów Sekwencji Księżycowej – Shoulder Moon. Skupiamy się w nim przede wszystkim na mobilizacji ramion i barków oraz mocniej angażujemy odcinek piersiowy kręgosłupa, zarówno przy skłonach jak i wygięciach. Ta wersja praktyki jest trochę intensywniejsza niż standardowa Sekwencja Księżycowa, jednak to nadal praktyka z energią księżycową! Wykonujemy w niej bardzo podobne pozycje lub pogłębione warianty, ale uczymy się mocniej angażować ciało. Nie szukamy rozluźnienia, ani odpuszczania napięcia w ciele, ale staramy się wykonać właściwą rozciągającą lub wzmacniającą pracę. Cała praktyka pozwala lepiej przepracować skłony oraz przygotować ciało do wygięć, w których mocniej angażujemy górny odcinek kręgosłupa. Sekwencja jest wzbogacona o Chandra Namaskara C oraz trudniejsze warianty Wielbłąda. Korzystamy również z pasków i kostek, które pozwalają na lepsze ustawienie ciała i wykonanie intensywniejszej pracy. To doskonała praktyka dla osób, które mają zablokowaną górną część ciała i potrzebują poczuć w tym miejscu więcej przestrzeni. Skandha Krama jest wstępem do do zaawansowanej Sekwencji Pełni. Dodatkowo na warsztatach zapoznamy się z techniką Ujjayi 123 oraz postaramy się przełożyć ją na Powitania Księżyca, każdy bez pośpiechu we własnym tempie. Przyjrzymy się również podstawowym korektom, które można zastosować w wybranych pozycjach. Czeka nas fantastyczny czas pełny świadomej i uważnej pracy z ciałem!

Plan warsztatów: ‪
10.00-11.00‬ – Esencja vinysy – Powitanie Księżyca A, B i C ‪
11.00-13.00‬ – Sekwencja Sierpu Księżyca ‪
13.00-14.30‬ – Korekty w Sekwencji Księżycowej

Krystian Mesjasz – nauczyciel ashtanga yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu „Boso Na Macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Od czasu do czasu występuje w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematu. Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore w Indiach. Napisał bestsellerowy ebook “Joga dla początkujących i nie tylko” oraz książkę “Jogiczna podróż do siebie”. Współpracuje również z Portalem Yogi tworząc sesje do praktyki online. Więcej informacji znajdziesz na www.mesjaszyoga.com