Warsztaty Jogi z Krystianem Mesjaszem “Sekwencja Wschodzącego Słońca”

Warsztaty JOGI z Krystianem Mesjaszem SEKWENCJA WSCHODZĄCEGO SŁOŃCA

Zapraszamy serdecznie na warsztaty z @MesjaszYoga

KIEDY:   niedziela 09.10.2022 r., godz. 9:00 -14:30

GDZIE:  Szkoła Tańca Dance4Kids Rybnik, ul. Bolesława Chrobrego 25A

KOSZT: 180 zł

ZAPISY i REZERWACJA:

Warunkiem i gwarancją rezerwacji miejsca jest zgłoszenie udziału mailowo na adres info@szkolajogipadma.pl lub telefonicznie pod numer 603-858-880 oraz dokonanie przedpłaty w wysokości 100 zł od osoby. Pozostała część kwoty płatna w dniu warsztatu.

Przedpłata osobiście lub na konto:

Agnieszka Bacińska-Paszek

83 1140 2004 0000 3102 7576 6522

tytułem: „Krystian Mesjasz warsztaty – imię i nazwisko oraz nr telefonu”

UWAGA !!! – Limit miejsc

Sekwencja Słońca jest alternatywą, a nawet uzupełnieniem pierwszej serii ashtanga jogi. Bazuje na całym schemacie “Yoga Chikitsa” jednak zawiera sporo dodatkowych elementów, które pozwalają wzmocnić ciało i przepracować je w całkowicie innych zakresach. Sekwencja pozycji stojących jest uzupełniona o pozycje otwierające ramiona i barki oraz wzmacniające nogi i poczucie balansu. W tradycyjnej ashtangowej większość pozycji w środku serii opiera się na rotacji bioder na zewnątrz. W przypadku Atapa Kramy większość skłonów czy skrętów bazuję na rotacji bioder do wewnątrz dzięki czemu w całkowicie inny sposób przepracowujemy miednicę. Nie ma w niej również, aż tak dużej liczby vinyas, przez co mam więcej energii na wykonanie nowych pozycji.

W sekwencji znajdziemy również wiele elementów których “brakuje” w I serii np. pozycji rozciągających mięśnie czworogłowe i mięśnie długie ud oraz zginaczy biodrowo-lędźwiowych, które mają bardzo duże znaczenia w wykonywaniu wygięć do tyłu. Dodane są również dodatkowe wygięcia z drugiej serii oraz otwieranie klatki piersiowej, dzięki czemu wygięcia i drobacki kończące praktykę są o wiele łatwiejsze do wykonania.

Zapoznanie się z tą praktyką to niezwykła przygoda i odświeżenie swojej ashtangowej rutyny. Daje inne spojrzenie na własną praktykę i pozwala dość szybko przeskoczyć elementy które blokują nas w pierwszej lub nawet drugie serii.

PROGRAM:

9.00-11.00  Sekwencja Słońca cz. I

11.00 – 11.30 przerwa

11.30 – 13.45 Sekwencja Słońca cz. II

13.45-14.30 Yoga Nidra

————————————–

PROWADZĄCY:

Krystian Mesjasz – nauczyciel ashtanga yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu „Boso Na Macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Od czasu do czasu występuje w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematu. Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore w Indiach. Napisał bestsellerowy ebook “Joga dla początkujących i nie tylko” oraz książkę “Jogiczna podróż do siebie”. Współpracuje również z Portalem Yogi tworząc sesje do praktyki online.