Nieprześnia – warsztaty Jogi – Jesienne Wyciszenie

Zapraszamy na jogowe warsztaty w Nieprześni „Jesienne wyciszenie”

To już czwarta wyprawa do tego uroczego zakątku Polski. Tym razem czeka nas cudowna praktyka Jogi prowadzona przez najsłynniejszy duet Jogowy pod słońcem tj. Agnieszk Bacińska Yoga Teacher i Dorota Domińczak, 2 relaksacyjne koncerty gongów i mis tybetańskich, warsztaty Kosmetyki Naturalnej prowadzone przez Martę Tyszko z Gaju Oliwnego, Pranayama, Joga Nida ….

TERMIN:

12-15 listopada 2020 r. – długi weekend listopadowy

Joga będzie prowadzona na poziomie dostosowanym do każdego ucznia, dlatego zapraszamy wszystkich niezależnie od poziomu zaawansowania.

MIEJSCE:

Dworek Nieprześnia – jest to uroczy kompleks wypoczynkowy oddalony od Krakowa zaledwie o 40 km. Jest on otoczony pięciohektarowym parkiem, w którym mieści się m.in. zabytkowy dworek z 1934 roku, jabłoniowy sad, staw i warzywnik. Całość otoczona jest zabytkowym, rozległym parkiem akacjowym. Mieszkańcami parku są dwa konie i lama.

Nieprześnia znajduje się na bardzo malowniczym Chronionym Obszarze Krajobrazu Pogórza Wiśnickiego będącego częścią Pogórza Karpackiego, tuż obok zamku w Wiśniczu i kopalni soli w Bochni, niecałe 40 km od Krakowa.

To idealne miejsce dla osób poszukujących wyciszenia i efektywnego wypoczynku w celu regeneracji sił witalnych. Zajrzyjcie sami i przekonajcie się jak urokliwe jest to miejsce

http://www.nieprzesnia1.com/

SALA:

Będziemy praktykować na pięknej i przestronnej (100 m²) sali z podgrzewaną podłogą oraz przeszkoloną ścianą z widokiem na malowniczy ogród.

POKOJE:

Do naszej dyspozycji będą gustownie urządzone pokoje dwu i trzyosobowe z łazienkami oraz 4-osobowe studio

WYŻYWIENIE:

Pyszna, lekka, kuchnia wegetariańska i wegańska, sprzyjająca utrzymaniu znakomitej formy fizycznej i szczupłej sylwetki – 3 posiłki dziennie + bufet z napojami i owocami.

Posiłki przygotowywane są z lokalnych i ekologicznych produktach.

SAUNA:

Na terenie kompleksu znajduje się sauna. Można się wygrzać i zrelaksować. Sauna płatna jest dodatkowo.

Co Nas czeka w trakcie pobytu?

JOGA – siedem zajęć z dwoma nauczycielami

Praktyka JOGI prowadzona będzie w dwóch stylach Ashtanga Vinyasa Yoga i Pranavashya Yoga.

W programie:

– poranna praktyka – pierwsza seria prowadzona lub dla chętnych zajęcia w stylu Mysore,

– wasze ulubione zajęcia „Zdrowy Kręgosłup”,

– zajęcia tematyczne – warsztatowe – przeznaczone na pogłębienie regularnej praktyki Ashtanga Vinyasa Yoga i Prana Vashya Primary Series

Ashtanga Vinyasa Yoga to harmonijne połączenie asan, kontrolowanego oddechu i punktów koncentracji wzroku. Ashtanga Joga to dynamiczna medytacja w ruchu. Regularna praktyka przynosi wiele korzyści – oczyszczenie ciała, systemu nerwowego oraz umysłu.

Prana Vashya Yoga jest dynamicznym stylem jogi. Jest to seria będąca kompozycją 60 asan połączonych vinyasą, rozpoczynająca się sekwencją Surya Namaskar. Kluczowym elementem Prana Vashya Yoga jest świadoma praca z oddechem oraz utrzymanie jego miarowego rytmu w trakcie całej praktyki.

Nauczyciele prowadzący

Agnieszka Bacińska-Paszek – od 2015 roku właściciel Szkoły Jogi Padma https://web.facebook.com/padmaszkolajogi/

https://www.facebook.com/agnieszkabacinskayoga/

Jogę praktykuje od 13 lat pod okiem najwybitniejszych nauczycieli w Polsce.

Jako pierwsza pojawiła się Hatha Joga, z biegiem lat ustąpiła miejsca Ashtanga Joga, którą do chwili obecnej praktykują regularnie.

Jako nauczycielka jogi pracuje od 2015 roku. W 2016 roku ukończyła Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością HATHA JOGA (Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportu Politechniki Częstochowskiej) pod kierownictwem prof. Janusza Szopy.

W 2016 r ukończyła również Kurs instruktora jogi i dietetyki prowadzony przez Akademię Dietetycznie Poprawni w Warszawie

Ukończyła kurs nauczycielski Vinyasa Jogi z Basią Lipską- Larsen

Prowadzi regularne zajęcia Joga Online oraz na grupach w Żorach, Pawłowicach, Studzionce i Rybniku

Dorota Domińczak – nauczyciel ashtanga vinjasa jogi w Do-Joga Legion i Yoga Teacher, RYT 200 oraz Instruktor rekreacji ruchowej w Legion Fitness. Dorota ruchem i jego odmianami zajmuje się od 2013, kiedy ukończyła 300 godzinny kurs instruktorski. Wtedy też zaczęła prowadzić swoją szkołę Legion Fitness. Samą jogą zajmuje się od 2015. Ukończyła kurs nauczycielski Ashtanga Jogi pod okiem Basi Lipskiej i Beaty Darowskiej, oraz kurs nauczycielski u Manju Joisa i kurs nauczycielski Vinyasa Jogi z Basią Lipską- Larsen

Uczestniczyła w wielu warsztatach w Polsce i za granicą, u znanych i cenionych nauczycieli, aby ciągle pogłębiać wiedzę o systemie Ashtanga Jogi.

W Nieprześni jest stałym gościem, asystując Krystianowi Mesjaszowi podczas jego warsztatów.

W 2019 roku dwukrotnie przebywała w Indiach w Mysore i uczęszczała do szkoły Vinaja Kumara, gdzie zgłębiała nowy styl jogi Pranavashya Yoga.

https://web.facebook.com/dorota.dominczak?epa=SEARCH_BOX

WARSZTATY KOSMETYKI NATURALNEJ

W trakcie warsztatów każdy z uczestników samodzielnie skomponuje i przygotuje własne kosmetyki do pielęgnacji ciała. Konkretny temat warsztatów zostanie ustalony przez uczestników na miesiąc przed terminem wyjazdu. Proponowane tematy:

– „Glicerynowe mydła, kule masujące i peeling”,

– „Warsztaty tworzenia spersonalizowanego kremu do twarzy, żelu myjącego i pasty myjącej do twarzy”,

– „Warsztaty EKOdom”.

Warsztaty poprowadzi Marta Tyszko – pasjonatka naturalnej pielęgnacji ciała. Ceni sobie naturalne proste i minimalistyczne rozwiązania. Od 2010 roku samodzielnie wytwarza kosmetyki i domowe środki czystości. Prowadzi sklep internetowy www.Gaj-Oliwny.pl.

Marta przekaże wam praktyczną wiedzę, abyście mogli powtórzyć proces tworzenia kosmetyków w domu.

RELAKS i REGENERACJA

Wieczorami odprężamy się na sesjach Joga Nidra oraz Koncercie Gongów i Mis Tybetańskich w wykonaniu Wiesława Walasa

Joga Nidra – Joga snu, to głęboka forma relaksacji. Rozluźniamy ciało, uwalniamy umysł od stresu i udajemy się w podróż do samego siebie.

 Dwa Koncerty gongów i mis tybetańskich – w czasie koncertu gongów i mis wchodzimy stan głębokiego relaksu i medytacji. Dźwięk jest odczuwalny kinestetycznie, pobudza zakończenia nerwowe w skórze, mięśniach, stawach oraz wszystkich tkankach i narządach wewnętrznych. „Kąpiel w dźwiękach” gongów i mis polecany jest zarówno ludziom zdrowym jako terapia relaksacyjna, jak i tym, którzy borykają się z różnego rodzaju dolegliwościami.

—————————————————————————————

INWESTYCJA:

PROMOCJA !!!

– 890 zł – cena dla tych, którzy zadeklarują swoje uczestnictwo i wpłacą zaliczkę
do 30 września 2020 r.

– 950 zł – cena za pełny pobyt, płatna po 30 września 2020 r.

Osoby towarzyszące i dzieci – cena ustalana indywidualnie – 603-85-88-80

Liczna miejsca jest ograniczona!!!

Warunkiem rezerwacji jest zgłoszenie udziału mailowo na adres a.bacinska@wp.pl lub telefonicznie pod numer 603-858-880 oraz dokonanie przedpłaty w wysokości 400 zł od osoby. Pozostała część kwoty płatna do 05 listopada 2020 r.

Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 400 zł

Przedpłata osobiście lub na konto:

Agnieszka Bacińska-Paszek

83 1140 2004 0000 3102 7576 6522

tytułem: „Nieprześnia – jesienne wyciszenie – imię i nazwisko oraz nr telefonu”

KONTAKT:

Agnieszka tel. 603-85-88-80 lub email: a.bacinska@wp.pl

Warsztaty odbędą się, gdy zbierze się minimum 10 osób.