Warsztaty Jogi z Ewa Bobrowska – Joga Drop Back

Zapraszam na warsztat nauki schodzenia do drop back (mostki ze stania)
z certyfikowaną nauczycielką Ashtanga Vinyasa Yogi, Ewą Bobrowską

KIEDY – niedziela 22.11.2020 r., godz. 10:00-15:00

GDZIE – Fitness Club BeFit Rybnik ul. Chabrowa 21

KOSZT – 120 zł dla posiadaczy aktywnego karnetu w BeFit, 130 zł dla pozostałych osób

Zapisy i Rezerwacja:

Warunkiem i gwarancją rezerwacji miejsca jest zgłoszenie udziału mailowo na adres a.bacinska@wp.pl lub telefonicznie pod numer 603-858-880 oraz dokonanie przedpłaty w wysokości 60 zł od osoby. Pozostała część kwoty płatna w dniu warsztatu.

Przedpłata osobiście lub na konto:

Agnieszka Bacińska-Paszek

83 1140 2004 0000 3102 7576 6522

tytułem: „Ewa Bobrowska warsztaty – imię i nazwisko oraz nr telefonu”

UWAGA!!! – Limit miejsc.

JOGA DROP BACK

Joga Drop Back –  sekwencja, w której zaczynasz od pozycji stojącej, pochylasz się do tyłu, opadasz na dłonie w pozycji mostka, gdzie twoje ciało wygięte w łuk skierowane jest w górę, a następnie, z wdechem wstajesz. Mówi się, że pewien pan Iyengar ćwiczył 108 zejść do mostka w każdą środę…

Ten szczególny ruch może wydawać się fantastyczną gimnastyką, ale w rzeczywistości wiąże się z długą listą korzyści i wydaje mi się, że wszyscy, którzy mają sprawne plecy, szyję i ramiona, powinni ćwiczyć ją w swojej praktyce.

Jakie korzyści uzyskujemy w ciele podczas ćwiczenia drop backów?

Po pierwsze: Otwiera ramiona i klatkę piersiową.

Praktyka wchodzenia do pozycji mostka od pozycji stojącej otwiera ramiona i klatkę piersiową w sposób, który daje zrównoważone, głębokie i świadome wejście do tej asany

Działanie polegające na pochyleniu górnej części ciała do tyłu wystarczająco daleko, abyś mógł delikatnie wylądować rękami na ziemi i rozwija głębokie otwarcie w całej górnej części ciała. 

Po drugie: Otwiera biodra.

Kiedy pochylasz się do tyłu, aby otworzyć tułów, zachęcasz przód bioder do otwarcia się i relaksu. Jeśli jesteś w stanie zatrzymać się na chwilę w wygięciu do tyłu przed puszczeniem rąk na matę, otrzymujesz jedno z najlepszych rozciągnięć zginaczy bioder, jakie są mi znane.Zaletą tego ruchu jest to, że możesz otwierać obie biodra jednocześnie, zamiast ćwiczyć odcinek z jednej strony, a potem z drugiej.

Po trzecie. Wzmacnia nogi.

Siła wymagana od nóg do podtrzymania cię podczas odchylania się do opadania, a siła potrzebna do podniesienia się do pozycji stojącej z opuszczonej pozycji oznacza, że ​​ćwiczysz zabójczą pracę nóg podczas ćwiczeń w tej sekwencji.

Ćwiczysz wszystkie swoje stabilizujące mięśnie wraz z większymi grupami mięśni podczas ćwiczeń pleców, dzięki czemu rutyna jest ruchem całego ciała.

Po czwarte pracujesz nad ograniczeniami istniejącymi w Twoim umyśle.

Ponieważ skupienie i świadomość ciała wymagana w Drop Backu jest znacznie większa niż w wielu innych asanach, regularne praktykowanie tej sekwencji wzmacnia umysł i determinację umysłową. Utrzymywanie pełnego zaangażowania umysłu, ciała i oddechu podczas opadania jest doskonałą formą medytacji.

Po piąte. Rozwija odwagę.

Odpuszczanie zabiera i rozwija odwagę. Dosłownie jest to sprzeczne z twoim instynktem przetrwania, aby pozwolić sobie upaść do tyłu, i jest to jeden z głównych powodów, dla których tak wiele osób ma trudności z rozpoczęciem tej praktyki.

Ćwicząc ten ruch wnikasz głęboko w obszar swojej odwagi, co przełoży się na poczucie wolności i pewności siebie, zarówno na macie, jak i poza nią. Wszystkim nam może się to przydać, prawda?